



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 20 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 28 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Frequency | 20 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 57 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 20 MHz |
Stock: 321
Distributors
pcbx
Unit Price$1.69618
Ext.Price$1.69618
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.69618 | $1.69618 |
| 10 | $1.13278 | $11.32780 |
| 25 | $1.10799 | $27.69975 |
| 50 | $1.09509 | $54.75450 |
| 100 | $1.08234 | $108.23400 |
